DIY

Bielenie drewna przy użyciu  farby akrylowej
--------------------------------------------
Co będzie potrzebne?

Farba (ja użyłam akrylowej) ale możne być kredowa, lateksowa, kokosowa...  jednym słowem  każda, która jest rozpuszczalna w wodzie,
pędzel
gąbka
i wosk 
Moje drzwiczki lamelowe są nowe -nielakierowane dlatego nie musiałam ich przygotowywać, tylko od razu zabrałam się do bielenia.
Na pędzel nabrałam minimalną ilość farby, tylko tyle żeby końcówka pędzla była nią pokryta i przeciągnęłam po drewnie( zawsze wzdłuż słoi)W drugiej ręce trzymam wilgotną gąbkę i  rozprowadzam nią farbę.Ważne, żeby gąbką nie była zbyt mokra.
  Bielić farbą można jeszcze w inny sposób.
 Farbę rozcieńczyć do konsystencji mleka i bez użycia pędzla, wcierać gąbką w drewno. Jednak ten sposób jest "brudniejszy" tzn nie ma siły, żeby się nie nachlapało. Zawsze coś kapnie, trzeba też uważać żeby nie porobiły się zacieki. Dlatego sposób z nierozcieńczoną farbą i pędzlem  jest łatwiejszy i mniej jest później sprzątania.
Zdradzę Wam mały trik ;) Na stronie Starwaxu znalazłam pomysł na większą wydajność wosku i łatwiejsze nakładanie. Do starego garnka wlewam gorącą wodę i wstawiam wosk. Po chwili robi się płynny i takim płynnym przy pomocy pędzla  pokrywam drewno.

Po woskowaniu  bielone drewno nabiera "głębi "  i słoje staja się bardziej widoczneTyle o bieleniu farbą
 Kolejny DIY będzie o postarzaniu drewna.
 

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz